ZWO-collecte 22 augustus - vrede door vriendschap


Op zondag 22 augustus is de ZWO-collecte in de "Bethlehemkerk" bestemd voor vrede door vriendschap.
Bijna veertig procent van de Libanese bevolking rekent zich tot een christelijke gemeenschap. Ongeveer net zoveel als in Nederland. En ook in Libanon slinken de kerken in hoog tempo. Veel christenen trekken naar het westen en de invloed van de islam groeit.

In de Libanese hoofdstad Beiroet staat de Near East School of Theology (NEST). Deze theologische school is van grote waarde voor het protestantisme in het Midden-Oosten. De NEST leidt studenten uit de hele regio op tot predikant, catecheet, diaken of godsdienstonderwijzer. Na hun studie keren ze terug naar hun dorpen om de kerken daar te dienen. De school fungeert bovendien als informatiecentrum voor iedereen die zich wil verdiepen in Bijbelwetenschappen tegen de achtergrond van de Arabische cultuur, de islam of oosterse kerken.


In augustus 2009 zijn Jaap en Ina Hansum met hun drie kinderen uitgezonden naar Libanon door Kerk in Actie, de Gereformeerde Zendingsbond en de Verenigde Protestantse Kerken in België. Jaap is werkzaam als docent Praktische Theologie aan de NEST. Ina is betrokken bij een ontwikkelingsorganisatie waarbinnen christenen en moslims samenwerken op het gebied van onderwijs, medische zorg ewn gemeenschapsvorming.


Kerk in Actie steunt de NEST in 2010 met
€ 25.000.-. Op 22 augustus collecteren we voor dit doel. Wij bevelen deze collecte van harte bij u aan.

ZWO-commissie Bethlehemkerk



Artikel gemaakt op: 10/01/2011 21:08
Door: Fred Krabbendam
U kunt nu niet reageren. Klik hier om in te loggen.

Er zijn nog geen reacties geplaatst.