De Morgenster

Middagviering 2e advent 10 dec 2017 in De Morgenster

Geschreven door Werkgroep MiddagVieringen. Gepost in Bij de diensten in De Morgenster.

De toekomst als breekijzer.

10dec.JPG Advent is een periode van toenemende belangstelling van gelovigen voor hun geestelijke bagage. Reden daarvan is dat onze dagelijkse beslommeringen ons met geloof en al onder sneeuwen.  Met name het thema toekomst is zo veelomvattend. Zeker als die als bedreigend wordt ervaren. Dat is meer dan in de morgendiensten aan bod kan komen.Over het thema ‘Toekomst’ zegt de Bijbel soms stevige taal, maar daar moeten we niet van wakker liggen: we kijken ook dagelijks het journaal, kijken naar onze sciencefiction films of spelen de desbetreffende games.

Reden temeer om te komen luisteren naar de woorden van de zgn. ‘Kleine Profeten’ en uit het extreme Bijbelboek Openbaring. Heftige taal dus, maar we zingen er tegenin en kijken onze ogen uit naar schilderingen die ons aankijken. Advent betekent ‘Komst’. Heel direct, gewoon van, het gaat gebeuren. Zo kunnen we er tegen met Kerst, het feest van ‘dat het gebeurt’. Ons heden is niet dichtgespijkerd door ons noodlot, maar gaat open. De toeKOMST is al gaande.

Middagviering 2e advent 2017: DE TOEKOMST ALS BREEKIJZER. De Morgenster, 17.00 uur.

Kerk de Morgenster - Muilwijckstraat 1 - Papendrecht - 0786151714