De Morgenster

De morgendienst van 18 november

Geschreven door Annette Driebergen. Gepost in Bij de diensten in De Morgenster.

‘Onrustig is mijn hart tot het rust vindt bij U’. Dat zijn beroemde woorden van onze kerkvader Augustinus, die leefde in de 4e eeuw. Is er iets nieuws onder de zon? Ons leven is vol onrust, gevuld met van alles en nog wat. Tegelijk merk ik iets van de zoektocht naar rust, in mezelf en in mijn omgeving. Die zoektocht is bijvoorbeeld zichtbaar in boeken en cursussen die worden uitgegeven: ‘Koester je hart’, ‘Weg van leven’, ‘Zorg voor de ziel’, ‘Heerlijk eenvoudig’. Het is een greep uit alles wat wordt aangeboden voor de weg naar innerlijke rust en stilte. Vanmorgen leg ik daar een psalm naast, psalm 62. In psalm 62 klinken woorden rond datzelfde thema. Er klinkt ook een schijnbaar eenvoudig antwoord: God! Is het echt zo eenvoudig? Het thema: Over onrust en rust.

Kerk de Morgenster - Muilwijckstraat 1 - Papendrecht - 0786151714