De Bethlehemkerk

Bij de dienst van 27 januari in de Bethlehemkerk

Geschreven door Ds.Piet van Die. Gepost in Bij de diensten in de Bethlehemkerk.

Fijn om weer te mogen voorgaan in de Bethlehemkerk! We lezen deze zondag Psalm 62 en Lucas 4:21-30.

We horen er over conflicten. Een probleem van alle tijden. Waar mensen zijn, daar schuurt het. In gezinnen, in familie, op scholen, bedrijven en ja, ook in kerken. Hoe ga je ermee om als er tussen jou en een ander onmin of onbegrip is? Hameren op je eigen gelijk? Zeggen wat je vindt? Je voelt wel: dat werkt niet. Maar te snel aankoersen op verzoening of spreken van liefde, werkt vaak ook niet. Daarmee ontken je al snel de realiteit. Wat is wijsheid? We zoeken ernaar in de woorden van de Schrift. Het thema: Als er geen vrede is.

Liturgie:

Lied van voorbereiding: Lied 280: 1,4 en 5

Aanvangspsalm: Lied 150a

Klein gloria: Lied 195

Ter verootmoediging: Lied 281: 1-5

Zingen: Lied 281: 6-10

Kinderlied: Lied 285

Lezing: Psalm 62

Zingen: Psalm 62: 1,3 en 4

Zingen: Lied 1000

Slotlied: Lied 1016