De Bethlehemkerk

Geen leven zal meer schipbreuk lijden

Geschreven door ds Piet van Die. Gepost in Bij de diensten in de Bethlehemkerk.

Zondagochtend 14 december Bethlehemkerk. Het thema van deze adventstijd is ‘Verderkijkers’. We gaan van zondag naar zondag langs bij mensen die verder keken dan hun neus lang was. Dit keer is Jesaja aan de beurt. Jesaja was iemand die verder kon kijken dan menig mens: hij kreeg een compleet nieuwe wereld te zien.

Ik haal één ding uit het visioen van Jesaja: er zal geen kind meer voortijdig sterven. Dat is dus een van de meest verschrikkelijke dingen. Wie weleens in het Sophiakinderziekenhuis is geweest, weet het: dit is een van de meest onverdraaglijke ervaringen in het leven – het lijden van kinderen. Wanneer je het op tv ziet, kijk je maar het liefst weg. Maar Jesaja kijkt niet weg, hij kijkt vérder. Hij ziet een messiaans rijk waar geen leven meer in de knop wordt gebroken. Maar ja, dat roept ook weer vragen op. Als het anders kan, waarom is het dan nog niet anders?
Het thema is "Geen leven zal meer schipbreuk lijden."