De Bethlehemkerk

Kerstmorgen in de Bethlehemkerk

Geschreven door ds. Johan Duijster. Gepost in Bij de diensten in de Bethlehemkerk.

ere zij godKerstfeest! De kerstdienst om 10.30 uur in de Bethlehemkerk wordt geleid door ds. Johan Duijster. De engelen begonnen met het fenomenale, nooit gehoorde ‘Ere zij God’. Anders gezegd: vanuit de hemel zelf werden alle registers opengetrokken. De herders werden er door aangemoedigd naar de stal te gaan om het Christuskind te zien en te begroeten. Toen zij naar huis gingen, werd de lofzang van de engelen door hen overgenomen en voortgezet. Wij zetten met de engelen en de herders in en zingen de lofzang verder.

Uiteraard, zou ik haast zeggen, lezen we het kerstevangelie naar het verslag van Lucas. Dat korte stukje Evangelie in Lucas 2:1-21 is als de kruik met olie van de weduwe te Sarfat. Het blijft overvloedig stromen. Thema voor deze dienst is ‘Vrede en heil wordt gebracht aan een wereld verloren in schuld’. Hartelijk welkom in deze eredienst.

Liturgie

Voorganger: Ds. Johan Duijster,
Organist: André de Jager
M.m.v. Les Chantres olv Hans van Blijderveen
Lector: Tycho Jansen
Kindernevendienst: groep 1-8 

 • Zingen voor de dienst: Lied 477
 • Les Chantres zingt: Go Tell It on The Mountains
 • Mededelingen
 • Aanvangspsalm: Psalm 98 vs. 1 en 3
 • Stil gebed, bemoediging en groet
 • Groot Gloria ‘Ere zij God’
 • Gebed van toenadering
 • Genadeverkondiging
 • Leefregel
 • Gebed bij het Woord
 • Zingen: Als je veel van iemand houdt (HH 125)
 • Kinderen naar de nevendienst
 • Les Chantres zingt: Your Light Has Come (profetie van Jesaja 9)
 • Schriftlezing: Lucas 2: 1-15
 • Les Chantres zingt: Son of God
 • Verkondiging
 • Les Chantres zingt: O Holy Night en We Believe
 • Collecte
 • Kinderen terug uit nevendienst
 • Pastorale mededelingen
 • Gebeden
 • Zingen: ZG 113 vs. 1 en 2
 • Zegen
 • Samenzang met Les Chantres
 • Hallelujah (uit The Messiah – Händel)