De Morgenster

Collecte 3 februari 2013

Geschreven door Martijn Tack. Gepost in ZWO Commissie.

Werelddiaconaat , water, bron van leven. Op 3 febr. is de kerk in actie collecte bestemd voor het werelddiaconaat. Schoon drinkwater is de eerste basisbehoefte van elk mens, maar helaas niet voor iedereen beschikbaar. Centraal staat Mozambique, een van de armste landen ter wereld.
 
Toegang tot schoon drinkwater is een groot probleem. Even de kraan open draaien om je handen te wassen is er niet bij. De kerk in Mozambique probeert hier heel praktisch verbetering in aan te brengen. Op de theologieopleiding in Ricatla, die via kerk in actie wordt ondersteund, leren studenten niet alleen over theologische onderwerpen, maar ook over gezondheid en hygiëne en hoe ze zogenaamde ‘touwpompen’ kunnen helpen installeren. Erik de Best werkt namens KIA in Mozambique. Hij installeert de touwpompen, leert lokale vaklieden hoe ze dat zelf kunnen doen en betrekt theologiestudenten hierbij voor de organisatie en bewustwording van de bevolking. Een waterpomp kost 250 euro en geeft maar liefst vijftig mensen toegang tot schoon water. Kerk in actie ondersteunt dit werk in Mozambique en andere werelddiaconale projecten van harte. Helpt u mee?

Namens de gezamenlijke ZWO-commissies Morgensterkerk en Bethlehemkerk.