De Morgenster

ZWO collecte 30 maart 2014

Geschreven door Fred Krabbendam. Gepost in ZWO Commissie.

t.b.v. Z.W.O. STERPROJECT Wajana indianen in Suriname

Zuster Anneke schreef onder andere dat Marco en Marjolijn Schuurmans met Pasen weer op Kawemhakan zijn en dat ze in mei weer een paar maanden daar zullen zijn. Ze zijn nu druk bezig op Apetina om het kinderwerk op te zetten en enkele indianen daarvoor te trainen. Eind maart komen een oud-zendelinge Klasien Vaalburg en Ilse van Dijk (de Surinaamse onderwijzeres) dan naar Apetina om de training van kinderwerkers verder te leiden en daadwerkelijk met hen aan de gang te gaan met de kinderen daar. Ook zullen ze de gekochte Bijbelplaten gaan sealen zodat ze bestand zijn tegen ongedierte en vocht in het oerwoud.

ZWO p1

Verder ziet u op de foto’s dat met de laatste vlucht 6 grote dozen kwamen van operatie schoenendoos. Ze hebben vergaderd en hen gevraagd om nieuwe kinderwerkers aan te wijzen. Daarna beginnen ze met training en zien ze uit naar het kinderfeest waarbij alle kinderen tussen 2 en 14 jaar een schoenendoos met inhoud krijgen als cadeau. Dat de mensen van Kawemkan echt bemoedigd zij door hun bezoek. Belangstelling voor hun leven en cultuur wordt erg op prijs gesteld. Bij hun vertrek kwamen vooral heel veel kinderen hun uitzwaaien. En ze hebben “s avonds een aantal films vertoond, o.a. de Nativity story, een filmverslag van de geschiedenis met Maria en Jozef en de geboorte van Jezus in Bethlehem. De films zijn vertaald in Wajana zodat de mensen de boodschap goed kunnen volgen.

ZWO p2ZWO p3

Dank u voor uw betrokkenheid daarin! Maar wilt u meer weten kijk dan op de site www.mjschuurmans.nl