Blog

VT1718 06 God is van poëzie: R.S. Thomas

Geschreven door Super User. Gepost in Vorming & Toerusting 2017 & 2018 programma's.

tv 1718 thomasHet is inmiddels een traditie geworden: elk seizoen bied ik een poëzieavond aan. Dit keer staat R.S. Thomas (1913-2000) centraal. Thomas was een dominee uit Wales die daarnaast ook dichter was. Hij was ooit kandidaat voor de Nobelprijs. Thomas schreef toegankelijke poëzie. Het grote thema in zijn werk was de verborgenheid/afwezigheid van God.
Maar het kruis speelt daarbij dan weer wel een heel belangrijke rol. Het decor van zijn gedichten  zijn meestal de kerkjes en dorpjes waar hij predikant was en het verlaten landschap dat deze omringde.
De deelnemers krijgen vertaalde gedichten uitgereikt. Er wordt verteld over leven en werk van deze eigenzinnige dominee. Maar vooral: we lezen zijn gedichten en spreken over wat deze ons nog te zeggen hebben.

Doelgroep:    Zij die benieuwd zijn naar God/geloof in literaire werken

Leiding:     ds. Piet van Die
Datum:     donderdag 23 november
Plaats:        De Morgenster
Tijd:         20.00 – 22.00 uur
    
Informatie en aanmelden bij ds. Piet van Die, 6150864 of p.van.die@pknpapendrecht.nl