Blog

VT1718 13 God in de literatuur: ‘Stilte’ van Shusaku Endo

Geschreven door Super User. Gepost in Vorming & Toerusting 2017 & 2018 programma's.


vt 1718 stilteBij ‘christelijke romans’ denk je misschien al snel aan streekromans. Maar dat er onder die noemer ook literaire werken van statuur kunnen vallen, wil deze gespreksavond laten zien. Gekozen is voor het boek ‘Stilte’ van de Japanse, katholieke schrijver Endo. Zijn beroemde
boek gaat over de lotgevallen van een katholieke priester in het Japan van de 17de eeuw. Er is sprake van wrede christenvervolging. De priester wil zijn geloofsgenoten ondersteunen. Maar hij zal steeds
meer in de ban komen van de gedachte dat God afwezig is.
Het boek werd nog niet zo lang geleden verfilmd door de beroemde regisseur Martin Scorsese. De titel luidt ‘Silence’. Bij voldoende belangstelling kan besloten worden om na deze gespreksavond de film nog eens samen te bekijken en te bespreken. Deelnemers schaffen het boek aan en lezen het vooraf.

Doelgroep:     Zij die benieuwd zijn naar God/geloof in literaire werken

Leiding:     ds. Piet van Die
Datum:     donderdag 15 maart
Plaats:        De Morgenster
Tijd:         20.00 – 21.45 uur

Informatie en aanmelden bij Piet van Die, 6150864 of p.van.die@pknpapendrecht.nl