Blog

Orthodox Pasen: Leven van het Licht!

Geschreven door Werkgroep Vorming & Toerusting. Gepost in Vorming & Toerusting 2018 & 2019 programma's.

In het jaar 2019 valt het Orthodoxe Paasfeest een week ná het westerse Pasen: een unieke gelegenheid dus om dit oosterse Paasfeest, met al haar riten en symbolen, mee te maken in o.a. Athene, oud-Korinte en Kalambaka. 

Zo maken we een indrukwekkende lichtprocessie mee en vanwege de grote betekenis van iconen in de orthodoxe liturgie zullen we kloosters (o.a. de Meteorenkloosters) en kerken bezoeken en uitleg krijgen over de vervaardiging van deze prachtige beelden van het licht. Ook de maaltijden zijn conform de gebruiken in de voorbereidingsweek vóór Pasen met als hoogtepunt dé paasmaaltijd op de Paaszondag: dé dag van de Opstanding.

Graag begeleid ik u tijdens deze reis die mij als een mantel past: ik ben theoloog, afgestudeerd in het Nieuwe Testament aan de Universiteit van Utrecht, ben al meer dan twaalf jaar icoonschrijver en ben onlangs met vervroegd emeritaat gegaan, maar ik blijf in het ambt en ga mee als uw dominee/

reisbegeleider. Bovendien heb ik een aantal gemeentereizen begeleid naar Egypte, Jordanië en Israël (inclusief de bezette gebieden). Ervaring volop dus. En toch… Tijdens deze reis vergezelt ons een Nederlandstalige gids die ons inwijdt in deze vroegchristelijke geloofstraditie. 

Ik nodig u van harte uit in te schrijven op deze unieke reis en een prachtige, religieuze ervaring op te doen in het orthodoxe geloofsleven.

Komt u ook naar de presentatiemiddag?

Leiding:           ds. Thea Bouwman

Datum:             zaterdag 13 oktober

Plaats:             De Morgenster

Tijd:                 14.00 - 15.30 uur 

Aanmelden:      U kunt zich aanmelden voor de presentatie door een e-mail te sturen aan 

info@makorreizen.nl of thea.bouwman@kpnmail.nl

Een aantal praktische punten

Reisduur:          7 dagen 

Data:                24 tot en met 30 april 2019 

Deelnemers:     minimaal 20 en maximaal 30  

Accommodatie: goede, middenklasse hotels

Link naar reisprogramma: http://reismagazine.makorreizen.nl/groepsreis-grieks-pasen-en-iconen 

Contactgegevens Makor Reizen: 0180-429394 of info@makorreizen.nl

Contactgegevens Thea Bouwman: 06-44566983 of thea.bouwman@kpnmail.nl en theabouwmaniconen.nl