Blog

Vastengroep in de Veertigdagentijd

Geschreven door Werkgroep Vorming & Toerusting. Gepost in Vorming & Toerusting 2018 & 2019 programma's.

De 40-dagentijd is een vastentijd die begint op Aswoensdag (6 maart) en eindigt met Pasen (21 april).

Al eeuwenlang wordt er in de christelijke - vooral katholieke - traditie bewust gevast. Wie vast, heeft de kans zichzelf te verrassen: vind ik het makkelijk om zeven weken af te zien van bepaalde dingen? Geen chocola, geen glaasje wijn of vlees? Je kunt ook aan andere dingen denken: wat ontdek ik als ik dagelijks een psalm lees, ga wandelen of mijn activiteiten op sociale media ga beperken?

Of: Zeven weken (wat) duurzamer leven!

Net als vorig jaar willen wij de vastentijd gezamenlijk in een groep beginnen. Daags voor Aswoensdag, dinsdag 5 maart van 20.00-21.15 uur, geef ik in De Morgenster een avond over de achtergronden en de mogelijkheden van vasten. Als mensen de uitdaging om te vasten willen aangaan, dan gaan wij ook idee├źn, vastendoelen en verwachtingen uitwisselen.

Leiding:           ds. Birke Rapp

Datum:             dinsdag 5 maart

Locatie:           Bethlehemkerk

Tijd:                 20.00-21.15 uur

Informatie en aanmelden bij:

  1. ds. Birke Rapp, 06-22647589 of b.rapp@planet.nl)