De Morgenster

Bij de morgendienst van 5 augustus in De Morgenster

Geschreven door Webredactie. Gepost in Bij de diensten in De Morgenster.

Na Martin Luther King, Thomas Merton en Florence Nightingale, nu in de serie ‘Geleefd geloof’ Simone Weil (1909-1943). De Française was een joodse vrouw uit een intellectuele familie. Ze bekeerde zich tot het christelijk geloof. Maar ze liet zich niet opnemen in de kerk. Reden: daarmee zou zij zich afzonderen van iedereen buiten de kerk. Ze zocht de maatschappelijke solidariteit. Ze werkte een tijd lang uit gevoelens van verbondenheid met arbeiders in een fabriek. En dat ondanks grote lichamelijke problemen. Ze schreef prachtige dingen over het geloof. Centraal staat daarin de afwezigheid van God. Maar die afwezigheid is niet alleen negatief in haar ogen. We lezen een aantal tekstgedeelten van Weil zelf. En uit de Bijbel lezen we Psalm 130:5-8 en Marcus 9:18-41.
Welkom in deze dienst.

Piet van Die.

Thema: ‘Geleefd geloof’, Simone Weil.
Organist is Arie de Bruijn.
Kindernevendienst: groep 1 tot en met 8.
Na de dienst koffiedrinken.

 

Kerk de Morgenster - Muilwijckstraat 1 - Papendrecht - 0786151714