De Morgenster

MiddagViering 4 november 2018 in De Morgenster

Geschreven door Werkgroep MiddagVieringen. Gepost in Bij de diensten in De Morgenster.

400 jaar Remonstranten, 400 jaar Synode van Dordrecht    

Ja, u zou waarschijnlijk rond deze tijd wel een MiddagViering verwachten over De Synode van Dordrecht 1618-1619. Dat feest wordt ook ruimschoots in Dordrecht gevierd de komende dagen. Oorspronkelijk was dat ook onze insteek. Maar als gevolg van deze synode zijn de Remonstranten ook jarig. Zij bestaan deze dagen ook 400 jaar en ook dat mag gevierd worden. Over die synode weten we natuurlijk alles als doorgewinterde Gereformeerden (?). De drie formulieren van enigheid zijn er vroeger op catechisatie wel ingepompt ?! Of niet soms ? Of zijn we inmiddels zover dat we niet meer weten wat dat zijn ‘de Drieformulieren van enigheid’?  Er zijn nog ‘gereformeerde organisaties’, wil  je daarvan lid worden of bestuurder dan moet je deze formulieren ondertekenen. In de Synode van Dordrecht zijn deze formulieren opgesteld en waren gericht ‘tegen de Remonstranten’. Wij als Werkgroep MiddagVieringen willen graag de Remonstranten eens aan het woord laten.  Niet teveel vragen over vroeger, meer vragen over het heden en toekomst. Waar staan zij nu als we praten over geloven en belijden en waar staan wij voor? Zijn de Remonstranten meer gereformeerd geworden of wij meer remonstrant of zijn wij in ons denken al gewoon Remonstrant  geworden? We hebben ds. Klijnsma, Remonstrants predikant in Dordrecht en Sommelsdijk verheugd bereid gevonden om hier nader op in te gaan.  U zult vast wel nieuwsgierig zijn. Dus kom naar deze MiddagViering.

Kerk de Morgenster - Muilwijckstraat 1 - Papendrecht - 0786151714