De Morgenster

Bij de morgendienst van 30 juni in De Morgenster

Geschreven door Webredactie. Gepost in Bij de diensten in De Morgenster.

Vandaag komen wij in het Lucasevangelie bij een verhaal, dat plaatsvindt tijdens een maaltijd. Daar kun je altijd veel van verwachten. Het is het verhaal van de vrouw (Lucas 7:36vv) die zomaar bij een maaltijd aanschuift om Jezus met haar tranen de voeten te wassen en te zalven. Bij Marcus en Matteüs is het verhaal onderdeel van het lijdensverhaal. Lucas plaatst het verhaal eerder en zet eigen accenten. Voor hem is Jezus ook met vrouwen opgetrokken, maar wat waren dat voor vrouwen, welke verhalen zitten er achter?

Zo komen wij bij de vrouw met de kostbare olie, die in de ogen van de mensen een ‘zondares’ is. Hoe gaat Jezus met dit oordeel om, hoe zet hij zich in voor deze vrouw? Vandaag een mooi verhaal, hoe je deze ‘oordelen’ het hoofd kunt bieden.

Birke Rapp.

Hartelijk welkom in deze eredienst.

Kerk de Morgenster - Muilwijckstraat 1 - Papendrecht - 0786151714