De Morgenster

Bij de morgendienst van 3 november 2013

Geschreven door Piet van Die. Gepost in Bij de diensten in De Morgenster.

Dit is een doopdienst. We lezen uit het Marcusevangelie het bekende gedeelte waarin Jezus kinderen zegent en als voorbeeld aan volwassenen voorhoudt (Marcus 10: 13-16). Voor onze oren klinkt dat gedeelte, denk ik, niet zo revolutionair als in de Bijbeltijd, want toen telden kinderen niet mee. Nu wel. Kinderen worden soms zelfs behandeld als prinsen en prinsesjes. En toch... hoe veilig zijn kinderen in onze tijd voor volwassenen? Nieuws over kindermisbruik is in onze samenleving aan de orde van de dag. Het lijkt er soms op alsof kleuters al moeten worden klaargestoomd voor een prestatiemaatschappij. Daarom toch maar weer eens goed luisteren naar het evangelie. Het thema: Ons ten voorbeeld gesteld. 

Kerk de Morgenster - Muilwijckstraat 1 - Papendrecht - 0786151714