De Morgenster

Bij de morgendienst in De Morgenster van 1 december 2013

Geschreven door Ad Morelissen. Gepost in Bij de diensten in De Morgenster.

Het is Advent. Tijd van verwachting! We leven toe naar Kerst, het feest waarop we de geboorte van Gods meest trouwe kind vieren. Dat doen we door portretten van zijn afkomst te bekijken. Het eerste portret is van Tamar. Toen haar man stierf was er niemand die voor haar zorgde. Ze verzon een list waardoor ze toch toekomst had. Haar verhaal lijkt niet binnen de normen en waarden van het burgerlijk bestaan te passen. Toch was het een stukje van de rails waarover de trein van Gods heilsgeschiedenis richting Kerst kon rijden. In deze dienst wordt ook een kindje gedoopt: Terre (zie mijn rubriek). Het thema: Tamar.

Piet van Die.

Kerk de Morgenster - Muilwijckstraat 1 - Papendrecht - 0786151714