De Morgenster

Bij de morgendienst in De Morgenster - 8 december 2013

Geschreven door Ad Morelissen. Gepost in Bij de diensten in De Morgenster.

Jozua 2 vertelt het verhaal van Rachab, prostituee te Jericho. Zelf een niet-Israëlitische speelde zij een belangrijke rol in het bevrijdingsverhaal van Israël. Ze wordt later zelfs met naam en toenaam genoemd in het geslachtsregister van Jezus. Maar zouden wij trots zijn op zo’n persoon in onze stamboom? Ze is een vrouw van bedenkelijk allooi, zo lijkt het. Niet alleen omdat zij prostituee is. Wat te denken van het feit dat zij haar volksgenoten zomaar overgeeft in de handen van de vijand? Toch voltrekt Gods geschiedenis zich vaak door en met de levens van goede en kwade (kanten van) mensen. Thema: Rachab.

Piet van Die.

 

Kerk de Morgenster - Muilwijckstraat 1 - Papendrecht - 0786151714