De Morgenster

Doodlopend gesprek

Geschreven door Annette Driebergen. Gepost in Bij de diensten in De Morgenster.

Het is de vierde zondag in de Veertigdagentijd. We zijn met Jezus onderweg. We komen steeds dichter bij Jeruzalem. Op deze zondag staan we stil bij een gesprek met Jezus. Mattheus 22 staat vol gesprekken tussen Jezus en Schriftgeleerden en Farizeeërs. Het zijn niet de meest aangename gesprekken, er klinkt wantrouwen, achterdocht en verdachtmakingen in door.

Al voor de zoveelste keer klinkt in dit evangelie  een variant op de vraag: ‘Wie is toch deze mens?’. Wij laten ons door Jezus leren en hopen zo te ontdekken wie hij is. Toen én nu! Voor wie zich wil voorbereiden: we lezen Mattheus 22: 41-46. Het thema: Doodlopend gesprek

Kerk de Morgenster - Muilwijckstraat 1 - Papendrecht - 0786151714