De Morgenster

Bij de paasdienst in De Morgenster

Geschreven door Pieter de Vos. Gepost in Bij de diensten in De Morgenster.

‘Wees maar niet bang!’ - hoe vaak zullen ouders dat tegen hun jonge kinderen zeggen? Pakweg 50 jaar later zijn de rollen soms omgekeerd: dan moeten kinderen hun ouders geruststellen en troosten als zij dement zijn of opzien tegen de dood. Tussen dat begin en einde blijven angst en onrust vaak onze kenmerken. Dat is althans wat de hemel meteen opvalt aan ons stervelingen. ‘Wees niet bang!’ – hoeveel keer staan die woorden namelijk niet in de Bijbel? Ook in het verhaal van de opstanding. Als het licht van Pasen opgaat, blijkt hoe schichtig wij zijn. De opstanding van Christus plaatst de hele wereld in een ander licht.
Het thema: Wees niet bang!

ds. Piet van Die

 

Kerk de Morgenster - Muilwijckstraat 1 - Papendrecht - 0786151714