De Morgenster

28 september in De Morgenster

Geschreven door Annette Driebergen. Gepost in Bij de diensten in De Morgenster.

Een bijzonder moment, deze morgendienst. We nemen afscheid van twee organisten, die elk op een eigen manier hebben meegewerkt aan het zingen van de lofzang in De Morgenster. Ze spelen allebei, deze dienst. Liederen die hun hart hebben geraakt. Liederen waarmee zij iets van hun geloof en hoop in klank omzetten. Bij de voorbereiding kozen we een thema uit psalm 107: Houd de lofzang gaande! Diepste drijfveer van deze organisten. Opdracht uit het verleden voor het heden en voor de toekomst. 

We lezen een gedeelte uit psalm 107. Een wonderlijk mooi opgebouwd lied met een terugkerend refrein. Sla er de berijmde versie uit het Liedboek maar eens op na. Is het ooit al eens opgevallen dat couplet 4, 7, 10 en 14 precies hetzelfde zijn? De dienst wordt extra feestelijk door de bijdrage van Soli Klassiek (acht blazers) uit Alblasserdam. Na afloop van de dienst wordt er op allerlei manieren aandacht aan het afscheid besteed. Onder andere door iedereen de gelegenheid te geven om Anja en Maarten te groeten, onder het genot van een kop koffie/thee.

 

 

 

 

Kerk de Morgenster - Muilwijckstraat 1 - Papendrecht - 0786151714