De Morgenster

Buitenlandzondag De Morgenster in teken van leegte

Geschreven door ds Piet van Die. Gepost in Bij de diensten in De Morgenster.

Zondag 12 oktober is het Buitenlandzondag: de zondag waarop we stilstaan bij onze contacten met zustergemeenten in het buitenland. Dat zijn de gemeenten in Ryn in Polen, Nerkewitz in Duitsland en de zustergemeenten in Rwanda.We lezen deze zondag Johannes 16:16-24.

kondigt Jezus zijn vertrek aan. Hij zal een leegte achterlaten. De lezing en het thema zijn gekozen door mijn Poolse collega Jan Neumann. Het thema is: Eenzaamheid. Met eenzaamheid heeft iedere gemeente te maken. Eenzaamheid van ouderen, van jongeren, van zieken, werklozen... Er komt voor kerken nog een eenzaamheid bij: de leegte die Jezus heeft achtergelaten. Zelfs de Geest kan die kennelijk niet helemaal opvullen.
ds. Piet van Die

Kerk de Morgenster - Muilwijckstraat 1 - Papendrecht - 0786151714