De Morgenster

Een engel voor je deur

Geschreven door Annette Driebergen. Gepost in Bij de diensten in De Morgenster.

Zondag 9 november ochtenddienst in De Morgenter. In de afgelopen periode hebben de kinderen bij de nevendienst stilgestaan bij de geschiedenis van Abraham. We hebben daar in de kerk niet veel van meegekregen. Voor deze zondag kies ik een gedeelte uit zijn levensverhaal. We lezen Genesis 18, over  Abrahams gastvrijheid bij onverwachte bezoekers in de tent.

Bezoekers die meer zijn dan in eerste instantie zichtbaar is. In de brief aan de Hebreeën staat: ‘Zonder het te weten hebben sommigen engelen ontvangen’. Dat slaat in ieder geval op Abraham. Het verhaal over Abraham en zijn gasten is ook basis geweest voor een bekend icoon, van Andrej Roebljov. Die krijgt een plaats in deze dienst. Het thema: Een engel voor je deur.

Kerk de Morgenster - Muilwijckstraat 1 - Papendrecht - 0786151714