De Morgenster

Moedig en tragisch

Geschreven door ds. Piet van Die. Gepost in Bij de diensten in De Morgenster.

EstherZondagmorgen 19 juli in De Morgenster. Deze zomer leest ds. Piet van Die met u - bekende of minder bekende - gedeelten uit het Oude Testament. Ze gaan over de verborgen aanwezigheid van God in het leven van mensen. Deze zondag lezen we uit Ester: een Bijbelboek waarin de naam van God niet één keer voorkomt. Deze keer is de spotlight niet gericht op de hoofdpersoon Ester, maar op koningin Wasti.

Met haar begint het verhaal. Ze weigert als prijskoe tentoongesteld te worden voor de mannelijke gasten van haar man. Het komt haar duur te staan. Maar dat wist zij waarschijnlijk van te voren. Het maakt haar houding alleen maar moediger. En: zij zet daarmee iets in werking met grote gevolgen. Het thema: Moedig en tragisch.

 

Kerk de Morgenster - Muilwijckstraat 1 - Papendrecht - 0786151714