De Morgenster

Bepaald niet hufterproof

Geschreven door ds. Piet van Die. Gepost in Bij de diensten in De Morgenster.

Zondagochtend 26 juni gaat ds. Piet van Die voor in De Morgenster. Zijn introductie van de dienst: Toen ik kind was gingen de verhalen over Simson er bij mij in als koek: spannend vond ik ze! Simson vond ik stoer, maar later leer je zien dat die Simson maar een onbehouwen woesteling was voor wie het woord ‘lomp’ lijkt uitgevonden. Teveel gezegd? Luister dan maar eens naar het verhaal van vanmorgen uit Rechters 14. En daar komt nog niet eens in voor dat Simson ook bordeelbezoeker was! Toch is in het leven en de handelswijze van deze rouwdouwer op wonderlijke wijze een spoor van God te ontdekken, aldus de Bijbelschrijver. Kijk, dat maakt het Oude Testament nu juist tot intrigerend gedeelte van de Bijbel! Het is zeker niet glad of gelikt.
Het thema: Bepaald niet hufterproof.
Piet van Die

Liturgie

Voorganger: ds. Piet van Die
Organist: Geert Ouweneel
Lector: Wilma Kuntz
Kindernevendienst: groepen 1 t/m 8

VOORBEREIDING

 • Orgelspel
 • Lied van inkeer: Lied 277
 • Stilte voor persoonlijke voorbereiding
 • Bemoediging en groet
 • Aanvangspsalm: Psalm 119:1 en 6
 • Over de dienst
 • Gebed om ontferming
 • Loflied: Lied 747: 1 en 8

ROND HET WOORD

 • Gesprek met de kinderen
 • Als de kinderen weggaan: Lied 285
 • Gebed van de zondag
 • Lezing: Rechters 14
 • Zingen: Lied 807: 1,2,3 en 5
 • Uitleg en verkondiging: Een mislukt experiment
 • Meditatief orgelspel
 • Zingen: Lied 1001

GEBEDEN EN GAVEN

 • Mededelingen
 • Gebeden
 • Stil gebed – gezamenlijk Onze Vader
 • Inzameling van de gaven, bestemd voor de kerk
 • Slotlied: Lied 423
 • Zegen

 

Kerk de Morgenster - Muilwijckstraat 1 - Papendrecht - 0786151714