Geen Licht zonder (ge)zicht

'Dat er licht zij'. Zo heeft God gespreken.  Zo gebeurde het. Gods woord is niet zomaar een verzameling letters of woorden. Iets wat als een lesje opgezegd wordt. Het gebeurt ook meteen overeenkomstig wat gezegd wordt.

Of..., of stel ik me dat te gemakkelijk voor ? Te simpel ? Als jezus zegt: 'Jullie zijn het licht in de wereld', gebeurd dat dan ook direct ? Kijk eens goed om je heen. Het is Kerst geweest. We vierden in een verstikkend donkere wereld dat het Licht schijnt in de duisternis. Maar zeg eens eerlijk, het is er toch niet lichter op geworden.

Het kan natuurlijk ook zijn dat ik het te donker inzie. Dat wij het te donker inzien. Misschien moeten we samen nog eens kijken. Nog eens goed kijken. Als het werkelijk licht van de Heer is, dan kan het niet moeilijk te zien zijn. We lezen uit het Evangelie van Matteüs over magiërs uit het oosten.

In verband met het Coronavirus zijn de erediensten tot 18 januari zonder gemeenteleden.

De dienst van 10 januari begint om 10:00 uur in de Bethlehemkerk te Papendrecht. Aanmelden kan via de website.
De dienst is via kerkradio en livestream te volgen. klik hier (incl liturgie), website pknpapendrecht.nl of via kerkdienstgemist.nl

Gepubliceerd op: 08-01-2021

Geen Licht zonder (ge)zicht