Protestantse Kerk

Waardevol voor het goede doel

 

Heeft u oude ansichten, geboortekaartjes of postzegels? U kunt ze inleveren in beide kerken. 

In 2022 bracht dit landelijk het prachtige bedrag op van € 24.429,68. Vrijwilligers sorteren de postzegels en ansichtkaarten en verhandelen ze via verkoopadressen en (inter)nationale beurzen. Ansicht- en geboortekaartjes gaan naar verzamelaars op beurzen of ze worden te koop aangeboden op websites als Marktplaats.

Deze kaarten kunt u bij ons inleveren
- ansichtkaarten (alleen kaarten die niet in een envelop verstuurd worden)
- geboortekaartjes
- bijzondere kaarten: Anton Pieck, Voor het kind, Stichting Kinderpostzegels
- en natuurlijk postzegels

Deze kaarten kunnen we niet gebruiken
- dubbele kaarten
- afgeknipte kaarten
- kaarten die helemaal onder het plakband zitten
- kaarten met gaten
- zelfgemaakte kaarten
- kaarten waar de postzegel vanaf geknipt is. 

Oude mobieltjes, cartridges en buitenlands geld
Er zijn nog meer oude spullen die geld opleveren voor het zendingswerk. Ook oude mobieltjes en inktcartridges kun je inleveren voor het goede doel. Via het inzamelprogramma van het bedrijf Eeko ontvangt Kerk in Actie voor veel ingeleverde telefoons of cartridges een vergoeding. In 2022 bracht dit € 3.204,30 op. Daarnaast kun je ook buitenlands geld en oud Nederlands munt- en briefgeld sparen. Kerk in Actie verkoopt het aan banken, handelaars en verzamelaars.

Gered gereedschap
Gered Gereedschap steunt al 40 jaar vakmensen in ontwikkelingslanden met gereedschap, kennis en kunde. Hun hulp is praktisch en concreet. Ze stellen goed gereedschap en de juiste machines ter beschikking. Ze zorgen voor gekwalificeerde leraren en bieden begeleiding van o.a. timmermannen, automonteurs en kleermakers naar zelfstandig werk. Met een goede vakopleiding zijn de mensen zelf in staat armoede achter zich te laten. Zij zien dit als de essentie van hun ondersteuning.

 

Wat u kunt inleveren

Handgereedschap: Hamers, zagen, beitels, schroevendraaiers, sleutels;
alle handgereedschappen die in een gemiddeld huishouden te vinden zijn. 

Naaimachines: Handnaaimachines, trapnaaimachines en elektrische naaimachines;
ook meer industriële naai-, brei-, lock- en borduurmachines.

Elektrisch gereedschap: Elektrische gereedschappen (220V) zoals bijvoorbeeld boormachines, zaagmachines, slijpmachines, schuurmachines.
Wij nemen géén accugereedschap in.

In de hal van beide kerken staat een ton of doos waarin u bovengenoemde artikelen kunt inleveren.

Alvast hartelijk bedankt.

Beide Z.W.O.-commissies.

Gepubliceerd op: 27-04-2023

Waardevol voor het goede doel